Mühendisler, Mimarlar, Şantiyeciler İçin Faydalı Web Siteleri

1. Mimarobot.com –  Yapı ve Mimarlık Platformu

Mimarobot mimarlık hizmetlerinin kapsadığı tüm alanlarında yer alanların istek, ihtiyaç ve sorunlarının tek bir platform üzerinden karşılanması amaçlanarak kurulmuş bir web sitesidir. Bu nedenle hem meslek mensuplarının, hem de mimarlık hizmetine ihtiyaç duyanların kolayca kullanabileceği hedef odaklı modüler bir sistem olarak tasarlanmıştır.

Mimarlıkla alakalı yeni tasarımlar keşfetmek, birçok mimar ve firma içerisinden işinize en uygun olanı seçmek ve yapacağınız işe göre maliyet hesabını çıkararak işlerinizde faydalı olacak bir içeriğe sahip.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

2. Birimfiyat.net – İnşaat&Tesisat Birim Fiyat Kütüphanesi

Birim fiyatlar, maliyet analizi, hakediş, keşif ve metraj işlerinde kullanılan en önemli ve temel girdilerdir. Bazen birim fiyatları bulmakta zorluk çekmekteyiz ve o anlarda yardımımıza birimfiyat.net sitesi koşuyor.

Birimfiyat.net sitesi kamu kurumları tarafından yayınlanmış 165,000 den fazla pozun birim fiyat, analiz ve tariflerini içeren  bir veritabanıdır. Sitede tüm bu pozların 1995 ten beri yayınlanmış yıl birim fiyatları, detaylı analizleri, alt analizleri ve yapım şartlarına – teknik tariflerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Bayındırlık Bakanlığı), Karayolları Genel Müdürlüğü, İller Bankası, Tedaş, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, PTT dahil toplam 14 kamu kurumunun birim fiyat pozlarını bulundurmaktadır ve sürekli güncellenmektedir.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

3. izzetalsan.com –  3d Tasarım Programları İle İlgili Video Eğitimler

Ülkemizin 3d alanlarında ki ihtiyaçlarına cevap vermek amacı ile kurulan sitede 3ds max, vray render, corona render, fstorm render, photoshop ve lumion yazılımları üzerine faydalı video eğitimler bulunmaktadır.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

4. architizer.com – Zengin İçeriği Olan Mimari Proje Bankası

Dünyanın dört bir yerinden mimari projeleri barındıran zengin bir mimarlık bloğu olarak listemizde yerini alıyor.

Mimari projelerin yanı sıra projenize estetik güzellik katacak binlerce ürünü ve üreticilerini de bulacağınız site mimarlar için çok faydalı bir içerik sunuyor.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

5. engineering.com – Bütün Mühendisliklere Hitap Eden Mühendislik Bloğu

Bütün mühendisliklerle ilgili güncel haberlere ulaşabileceğiniz,  BIM modellemeleri, oyunlar, ünlü isimlerle röportajların yer aldığı ve en önemlisi yabancı ülkelerde iş ilanlarının yer aldığı yabancı içerikli, zevkli bir mühendislik bloğudur.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

6. thecivilengineer.org – İnşaat Mühendisliği İle İlgili İçerikler Bulunan Yabancı İçerikli Blog

İnşaat mühendisliği ile ilgili dünya çapında güncel haberlere ulaşabileceğiniz, ders notları, projeler ve bilimsel makaleler bulabileceğiniz, yabancı ülkelerdeki iş ilanlarını görebileceğiniz yabancı ve zengin içeriği bulunan bir inşaat mühendisliği bloğudur.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

7. maliyetbul.com – Birim Çevirici ve Geometrik Şekil Hesaplamaları

Mühendislikte sık kullanılan birimleri çevirmek, bilinen geometrik şekillerin alan-hacim hesaplarını yapmak, alçıpan duvar, istinat duvarı, kazı, boya yüzey alanı, çatı hesabı gibi hesaplamaları basitçe yapan, inşaat yaklaşık maliyetini çıkarabileceğiniz, pursantajdan maliyet hesabı gibi birçok faydalı içeriğe sahip web sitesidir.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

8. birimcevir.com – Birim Çevirici

Sıcaklık, uzunluk, alan, hacim, basınç, kuvvet, ivme, hız gibi teknik birimlerin yanı sıra mutfak birimleri, ayakkabı ölçüleri, para birimleri gibi birçok birimi çevirmeye yarayan kullanışlı bir sitedir. 

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

Kendi Yorumunuzu Belirtebilirsiniz..